Stěhujeme se a otevíráme Fufíkovo hračkářství! 🏡🎈🎉
Omlouváme se za zpoždění Vašich objednávek 📦⏳.

Pokud na svou objednávku spěcháte 🏃‍♀️💨, prosím kontaktujte nás 📞✉️ — rádi ji pro Vás odešleme expresně 🚀📦!

Děkujeme za Vaši trpělivost a podporu! 💛🌈

Barvení rýže: Vyrobte si smyslohraní doma! Potřebujete jen 3 ingredience.

Barevnou rýži na smyslohraní si můžete vyrobit v pohodlí domova. Zabere to jen pár minut, a potřebovat budete jen 3 ingredience! Pojďte se s námi podívat, jak na to.

A pokud si přejete koupit rýži již obarvenou a připravenou na hraní, mrkněte do naší populární kategorie Sensory play, a sestavte si vlastní zážitek! Určitě si vyberete, a nejen rýži!

Co budete potřebovat:

  • 0,5 kg rýže
  • Pár kapek octa (na ustálení barvy)
  • Panák obyčejné kohoutkové vody (na rozmíchání barviva)
  • Potravinářské barvivo práškové
  • Znovu uzavíratelný plastový sáček (například z IKEA) nebo uzavíratelnou dózu (pozor: plastová se Vám může nenávratně obarvit!)

Na barvení doporučujeme práškové potravinářské barvivo od výrobce Aroco, které si u nás rovnou můžete i objednat, třeba ve výhodných sadách 6ks barvy duhy nebo všech 9 kusů za nejvýhodnější cenu. 

Máme zkušenost, že jeden 5g pytlíček barviva stačí na obarvení cca 4kg rýže. V případě modré a černé barvy je to však o něco méně, pokud chcete mít barvu sytou. Například z černé byste v tomto množství měli rýži spíše šedivou.

Postup:

  1. Do sáčku nasypte všechnu rýži
  2. Do skleničky nalijte jeden panák vody a pár kapek octa 
  3. Do skleničky přisypte potravinářské barvivo, a pořádně promíchejte.
    TIP: Čím více barvy, tím sytější (a tmavší) rýže bude. Ale pozor, při přidání barviva musíte přidat i adekvátní množství vody, jinak se barvivo nerozpustí a vytvoří hrudky které už znovu nerozpustíte.
  4. Obsah skleničky vlijte do sáčku s rýží
  5. Sáček ihned pořádně uzavřete a třeste s ním, dokud se všechna rýže neobarví. Můžete ho i promnout, aby jste měli jistotu že nezůstane jediné zrnko bílé.
  6. vysypte obravenou rýži například na plech pokrytý pečícím papírem, a nechte uschnout. Rýže dobře schne také na látce nebo kartonu.

Než rýži zavřete do dózy či sáčku a uskladníte ji, nechte ji pořádně proschnout v tenké vrstvě. Zabráníte tak možným plísním, které se vlivem vlhkosti mohou v rýži vyskytnout.

Zábavné smyslohraní Vám přeje Kristýna